עמותת לגדול ולפרוח
 
עמותת לגדול ולפרוח- שירותים לילד ולמשפחה הוקמה על מנת לספק את ההזדמנות לכל ילד באזור בית שמש לקבל טיפולים התפתחותיים והעשרה חינוכית, בלי קשר ליכולת הכלכלית של משפחתו.
ב"לגדול ולפרוח", ילדים בעלי רמות שונות של אתגרים התפתחותיים מוצאים אוירה  חמה תומכת ומקבלת שמעודדת כל אחד לממש את הפוטנציאל הטמון בו.
הצוות המקצועי משלב תוכניות חדשניות ובכך מאפשר לכל ילד בעל אתגרים התפתחותיים להתגבר על קשייו ולצמוח. הקשיים ההתפתחותיים איתם ילדינו מגיעים הינם החל מאוטיזם, תסמונת דאון ושיתוק מוחין, ועד לעיכובים התפתחותיים קלים כגון קשיים בכתיבה, עיכוב שפתי והפרעות בעיבוד תחושתי.
ב"לגדול ולפרוח", ילדים יכולים לקבל טיפול דרך מרכז רקפת- המרכז להתפתחות הילד או על ידי השתתפות באחת מהתוכניות המיוחדות של העמותה. כל ילד נראה בהקשר המשפחתי והאווירה החינוכית ותוכנית טיפול מתאימה נבנית על פי זה.
דרך טיפול פרטני ותוכניות קבוצתיות, ילדים בעלי צרכים התפתחותיים שונים יכולים להתפתח ולהתעשר.
לגדל ילדים מעוכבי התפתחות זו אינה משימה פשוטה. ב"לגדול ולפרוח" אנו מספקים תמיכה להורים ומנחים ומלמדים כיצד להיות חזקים בשביל הילד. ההורים מוצאים אוזן קשבת וכן הזדמנויות חינוכיות כדי ללמוד עוד על הצרכים השונים של ילדיהם.
לעיתים, טיפול איכותי והעשרה חינוכית ניתנים רק למשפחות בעלות אמצעים כלכליים. עמותת "לגדול ולפרוח" עובדת בשיתוף עם קופות החולים וכן עם מחלקת הרווחה של עיריית בית שמש ועם ארגוני חסד נוספים בכדי לנסות להבטיח שכל ילד מבית שמש ומהאזור הזקוק לטיפול הניתן במסגרת העמותה יוכל לקבלו.
 
 
© Amutat Ligdol V’lifroach Child and Family Services  עמותת לגדול ולפרוח שירותים לילד ולמשפחה  
Designed and developed by PBCS Technology